INNE-D1625

Inne

Miedziany kubek do płukania nosa i zatok 500ml COPPER JALA NETI POT

Ten produkt nie jest już dostępny

Nowy produkt


79,99 zł

-30,00 zł

49,99 zł

Obniżona cena:

Nie ma punktów za ten produkt, ponieważ już jest na niego promocja.


Prezentowany kubek (JALA NETI POT) o pojemności 500ml służy do przeprowadzania zabiegu płukania nosa i zatok przynosowych. Został wykonany z najwyższej jakości miedzi, która zapobiega powstawaniu grzybów, pleśni i rozwojowi drobnoustrojów na powierzchni naczynia. Ponadto uzdatnia wodę i eliminuje z niej wirusy i bakterie. Jest to bardzo ważne ze względu na jego terapeutyczne zastosowanie - woda użyta do zabiegu płukania nosa i zatok powinna być wolna od drobnoustrojów, aby nie dochodziło do wtórnych zakażeń. Strumień wody wydobywający się z naczynia jest łagodny i dostosowuje się do przepuszczalności dróg nosowych (kubek nie zwiększa ciśnienia).

Kubek posiada oryginalny wygląd i jest bardzo funkcjonalny.

Naczynia miedziane są powszechnie stosowane w indyjskiej medycynie - Ajurwedzie. 

Copper neti pot polecany jest w szczególności dla osób cierpiących na alergię wziewną, astmę, nieżyt nosa, choroby grzybicze nosa i zatok oraz doświadczających sezonowych katarów. Może być też stosowany przez osoby zdrowe w celu utrzymania higieny nosa.

Zabieg płukania nosa i zatok powinien być stosowany w szczególności w sezonach wzmożonych pyleń lub w infekcjach. 

Nasza propozycja wykonania zabiegu płukania nosa i zatok:

  1. W szklanym naczyniu z miarką (lub bezpośrednio w kubku) odmierz 500 ml ciepłej, przefiltrowanej i/lub przegotowanej wody.
  2. Wsyp płaską łyżeczkę soli kamiennej (himalajskiej lub kłodawskiej). Mieszaj do rozpuszczenia. W ten sposób otrzymasz sól fizjologiczną, która jest neutralna dla śluzówki nosa i nie podrażni go.
  3. Przelej połowę wody do kubka (pominąć ten krok w przypadku przygotowaniu roztworu soli bezpośrednio w kubku).
  4. Opcjonalnie w celu zwiększenia właściwości bakteriobójczych i przeciwgrzybicznych do roztworu wody i soli można dodać parę kropli płynu Lugola (roztworu wodnego jodu) lub koloidu srebra (opcja polecana przy zakażeniach grzybiczych). Nie zaleca się długotrwałego stosowania tej opcji ze względu na zagrożenie zniszczenia pozytywnej mikroflory śluzówki nosa i zatok.
  5. Pochyl głowę nad umywalką lub wanną. Umieść końcówkę lejka kubka w dziurce nosa. Stopniowo przechyl kubek. Pozwól, aby woda płynęła swobodnym biegiem. Po opróżnieniu kubka (lub zużyciu połowy wody) uzupełnij go drugą połową wody i powtórz zabieg z drugiej strony.
  6. W kolejnych zabiegach część wody możesz wciągnąć nosem (zastosować podciśnienie) i wypluć ustami.
  7. Po płukaniu konieczne jest suszenie. W tym celu wydmuchuj powietrze przez obie dziurki. Podczas tej czynności dobrze jest przechylać głowę w jedną i drugą stronę, aby woda zgromadzona w zatokach swobodnie wypłynęła. 

Specyfikacja produktu:
Producent: Inne
Pochodzenie: Indie
Pojemność netto: 500 ml
Materiał wykonania: 98,88% miedź, 1,005% cynk i pierwiastki śladowe poniżej 0,003%
(posiada dwa elementy plastikowe: końcówkę lejka i łączenie lejka z kubkiem oraz gumową uszczelkę pomiędzy kubkiem, a lejkiem; kubek i lejek jest z miedzi).
Wymiary: średnica części owalne: 9,5 cm; wysokość: 10 cm; długość z "noskiem": 17,5 cm
obwód w najszerszej części: 30 cm, obwód w najwęższej części; 23 cm.
Waga: około 170 gram
Czyszczenie kubka: Czyszczenie wnętrza: do kubka wlej trochę soku z cytryny / octu, wsyp troch soli / sody oczyszczonej. Całość uzupełnij gorącą wodę. Płucz przez kilka minut. Zakryj górną część i wstrząśnij kubkiem. Wylej wodę. Przepłucz czystą wodą, najlepiej przefiltrowaną.
Czyszczenie zewnętrzne: nie używaj urządzeń czyszczących, ani środków chemicznych. Polakierowana powierzchnia ma na celu ochronę oryginalnego koloru miedzi. Używaj miękkiej szmatki do wycierania kropli wody i usuwania plam z kubka. Z powodu utleniania się miedzi na naczyniach mogą tworzyć się ciemne plamy. Zewnętrzne ścianki kubka można wyczyścić przez przecieranie miękką szmatką z dodatkiem roztworu wspomnianego w paragrafie o czyszczeniu wnętrza kubka.

Dystrybutor:

Bombay Bazaar Ashish Hinduja

ul. Poprzeczna 52S/1, 05-506 Lesznowola

Opinie

Napisz opinię

Miedziany kubek do płukania nosa i zatok 500ml COPPER JALA NETI POT

Miedziany kubek do płukania nosa i zatok 500ml COPPER JALA NETI POT

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

9 innych produktów w tej samej kategorii: