VIV-K447

  Vivio

  5902115105784

  Chlorek magnezu sześciowodny 1 kg Vivio

  Ten produkt nie jest już dostępny

  Nowy produkt


  8,89 zł

  -1,00 zł

  7,89 zł

  Obniżona cena:

  Nie ma punktów za ten produkt, ponieważ już jest na niego promocja.


  Chlorek magnezu jest jedną z lepiej przyswajalnych dla człowieka form tych pierwiastków. Zarówno magnez, jak i chlor należą do podstawowych makroelementów. Magnez znajduje się we wszystkich komórkach organizmu i zaliczany jest do jednego z najcenniejszych biopierwiastków. Niestety wielu ludzi cierpi na wysoki jego niedobór. Dużą zaletą chlorku magnezu jest to, że dostarcza zarówno jonów magnezu jak i chloru, które są niezbędne do stymulowania aktywności enzymów trawiennych i produkcji kwasu solnego w żołądku. Chlorek magnezu posiada charakterystyczny słono-gorzki smak. Aby zneutralizować go produkt warto dodawać do innych pokarmów i napojów. Chlorek magnezu w porównaniu z siarczanem magnezu jest mniej gorzki. W suchej formie chlorek magnezu jest zwykle sprzedawany pod postacią białych, higroskopijnych płatków. Badania na temat antyseptycznych właściwości chlorku magnezu prowadził m.in. Pierre Delbet, zaś na temat jego wpływu na astmę – Dr Neveu. Dr W. Davis prowadził prace na temat wpływu chlorku magnezu na zapobieganie bezsenności. 

  Objawy niedoboru magnezu w organizmie:

  • kołatania serca,
  • bóle i zawroty głowy,
  • drgania powiek,
  • skurcze mięśni,
  • zwiększone wypadanie włosów,
  • stany depresyjne,
  • problemy z koncentracją.

  INNE ZASTOSOWANIE (KOSMETYCZNE) Chlorek magnezu nadaje się również do przyrządzania kąpieli solankowych. Świetnie sprawdza się jako preparat do stosowania w czasie masażu. Jest bardzo dobrze wchłanialny przez organizm człowieka. Spośród nieorganicznych związków magnezu, najlepszą przyswajalnością wyróżnia się właśnie chlorek magnezu. Cechuje go higroskopijność, co oznacza, że bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie (lepiej niż inne nieorganiczne sole). Metoda jaką jest uzupełnianie magnezu za pomocą kuracji skórnych jest szczególnie ceniona przez osoby ze słabą wchłanialnością z przewodu pokarmowego. Kąpiele solankowe z dodatkiem chlorku magnezu to łatwy i przyjemny sposób na odżywienie nie tylko skóry. Często wybierają je osoby z wrażliwym żołądkiem, gdyż doustne suplementy magnezowe niejednokrotnie podrażniają ściany żołądka, a ich działanie może zostać ograniczone przez wpływ kwasów żołądkowych i enzymów trawiennych.

  ZALETY WCHŁANIANIA MAGNEZU PRZEZ SKÓRĘ:
  • zapewnia lepsze wchłanianiem,
  • omija układ pokarmowy,
  • kuracja jest całkowicie bezpieczna,
  • magnez dostaje się do organizmu transdermalnie tzn. poprzez skórę i naczynia włosowate do krwioobiegu,
  • skóra zajmuje sporą część ludzkiego ciała i posiada wysoką zdolność do absorbowania składników odżywczych do organizmu.

  Do picia: poprzez dodawanie do pokarmów lub rozpuszczanie w napojach (np. sokach – dla zastąpienia gorzko-słonego smaku). 1/3 płaskiej łyżeczki do herbaty należy rozpuścić w szklance wody. Pić dwa razy dziennie, rano i wieczorem. Przyjmowanie dużych ilości chlorku magnezu może powodować zaburzenia ze strony układu pokarmowego, dlatego zalecana dzienna dawka wynosi od 360 – 410 mg. W przypadkach takich jak stres, starzenie, problemy naczyniowo-sercowe i oznaki zwapnienia, zaleca się zwiększenie jej do 1000 mg dziennie.

  Kuracja przez skórę: do wanny z wodą dodaj 1-2 szklanki chlorku magnezu i rozkoszuj się kąpielą przez około pół godziny. Ważne - nie używaj w tym czasie mydła ani innych środków do kąpieli. Jeśli skóra jest bardzo wrażliwa, kapiel może powodować na początku lekkie uczucie ciepła, szczypania czy pieczenia, jednak to wrażenie mija po bardzo krótkim czasie. Relaks stóp: rozpuść szklankę chlorku magnezu w 3-4 litrach ciepłej wody. Mocz stopy przez 20-30 minut, następnie opłucz stopy czystą wodą.

  Specyfikacja:
  Producent:Vivio
  Kraj pochodzenia:Chiny
  Waga netto:1 kg
  Skład:Chlorek magnezu sześciowodny MgCl2x 6H20 (postać sypka)
  Uwagi:Stopień czystości: min. 99% Wzór chemiczny: MgCl2*6H2O Gatunek: spożywczy proszek pakowany zgodnie z wymaganiami i w atmosferze ochronnej. Opakowanie: szczelna saszetka z tworzywa Składowanie i postępowanie: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, niedostępnym dla małych dzieci; produkt silnie higroskopijny; rozpływa się przy względnej wilgotności powietrza powyżej 30%.
  Produkt nie zawieraSztucznych barwników, Sztucznych konserwantów
  Pochodzenie markiAzja
  Produkt ekologicznyNIE

  Opinie

  Napisz opinię

  Chlorek magnezu sześciowodny 1 kg Vivio

  Chlorek magnezu sześciowodny 1 kg Vivio

  Dobrze przyswajalny przez skórę, np. podczas kąpieli.

  Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

  15 innych produktów w tej samej kategorii: